Naše poslanie

 

Sme partia ľudí, ktorá sa zaujíma o počasie, búrky a iné javy, ktoré majú niečo spoločné s počasím. Vydávame predpovede, snažíme sa ľudí upozorniť na nebezpečné javy, ktoré im môžu spôsobiť škody, či už materiálne alebo zdravotné. Naše zameranie a pointa je hlavne v tom, aby sme ľudí včas upozornili a preto sa snažíme informovať v reálnom čase.
Kým vznikla táto web stránka tak sme fungovali primárne na FB, kde v čase písania tohto textu bolo skoro 30 000 sledovateľov.

Stránka ako taká vznikla v roku 2012, keď ju založil Tomáš Ralbovský. Hlavná myšlienka, ktorá bola pri vzniku a ktorej sa neustále držíme, je včasné upozornenie priateľov a iných ľudí pred nebezpečenstvom, v reálnom čase hlavne upozornenie pred búrkami. Stránka sa postupne vyvíjala, prichádzali nový administrátori a stránka postupne napredovala. Najprv to boli informácie o búrkach a ich fotky, neskôr pribudli predpovede pre búrky a aktuálne vydávame predpovede na dennej báze a venujeme sa nie len búrkam, ale aj snehu, silnému vetru, dažďu, poľadovici atď.

V roku 2019 sme založili občianske združenie Severe Weather Slovakia o.z.. Priradili sme k nemu aj transparentný účet, aby sme získali prostriedky na vývoj stránky, na vybavenie pre členov OZ, na správu webu. Neskôr je v pláne aj aplikácia a rôzne projekty. Napríklad: ako sme napríklad rozbehli projekt zrážkomerov, kedy sme vybraným fanúšikom zaslali zrážkomer a oni nám hlásia aký zrážkový úhrn bol v ich oblasti, alebo na súťaže ako odmenu pre fanúšikov.

V roku 2020 sme rozbehli prednášky pre základné školy, kde sme žiakov informovali o tom, ako sa správať v prípade nebezpečných javov ako sú búrky, vietor, dážď a dali sme im aj informácie o tom, kde a kedy môže vzniknúť búrka, ako rozpoznať tvoriacu sa búrku a mnoho iných informácií.

Týmto chcem aj vyjadriť vďaku všetkým, ktorí nám prispeli na účet. Ďakujem každému jednému fanúšikovi, ktorý nás sleduje. Dovolím si tvrdiť, že tvoríme jednu veľkú komunitu a niekedy mám pocit akoby sme boli rodina.

Členovia

 

Väčšina členov chce zostať v anonymite, ja sa rád predstavím. Moje meno je Tomáš Ralbovský, som zakladateľ stránky na facebooku, predseda nášho občianskeho združenia a milovník búrok.

Iróniou je to, že ako malý som sa bál búrok, ale teraz ma napĺňajú šťastím. Áno, ja som ten koho skoro zabil blesk pri stožiari. Bol to zážitok na celý život. Verím, že prídu príjemnejšie zážitky v spojitosti s búrkou.

Dnes chodím za búrkami hlavne v okolí Bratislavy, robím live prenosy na stránku, snažím sa podávať informácie priamo z terénu, aby ľudia, ktorí sa nachádzajú v dráhe búrky vedeli, čo ich čaká a mali čas sa pripraviť na to, čo k ním príde.

Mojim dá sa povedať poslaním je chrániť ľudí, ich životy, majetky. Chcem im jednoducho pomáhať.

V médiách

 

Internetový časopis REFRESHER

Milujú búrky a hľadajú ich po celom Slovensku. Tornáda by sa nám čoskoro nemali vyhnúť.

TV Noviny – MARKÍZA

Pri parlamente išlo o život! Spoveď muža, ktorý stál blízko stožiara, keď do neho udrel blesk.

TV Joj – relácia Inkognito

V relácii Inkognito sme mali hosťa, ktorý je “lovcom búrok”. Tomáš Ralbovský zachytil nevídaný úkaz.

Pridajte sa k nám na facebooku a podporte nás!

Pridať saPodporiť

Kontakt

Severe Weather Slovakia
Jasovská 2,
851 07 Bratislava