‼️ Pozor na silný vietor ‼️
?️ Opäť nám kvalitne zafúka, preto opäť nedoporučujeme zdržiavať sa vo vonkajších priestoroch
➡️ Vietor začne silnieť už počas noci a to hlavne vo vyšších polohách stredného Slovenska a na území západného Slovenska, kde môže dosiahnuť rýchlosť až 70 km/h v nárazoch.
➡️ Dopoludnia bude vietor naďalej silnieť a to hlavne na západnom Slovensku a postupne už aj na strednom a východnom Slovensku. Okolo obeda môžme na západe očakávať vietor v nárazoch okolo 100 km/h, na strednom okolo 70-80 km/h, vo vyšších polohách stredného Slovenska až 140km/h. Na východnom Slovensku miestami okolo 90km/h (čím bližšie k Tatrám, tým silnejší vietor), krajný východ okolo 30-50 km/h.
➡️ V popoludňajších hodinách začne vietor postupne ústavat a to od západu, až severozápadu (cca od 14h), no naopak v okolí Popradu, Bardejova a Košíc bude naďalej silný vietor (miestami okolo 100km/h).
➡️ Relatívny kľud nastane na našom územia až v pondelok ráno, keďže ešte z nedele na pondelok bude vietor trápiť východné Slovensko
‼️S čím však treba rátať je sneženie a to hlavne na severe a severovýchode Slovenska v spojení s vetrom zapríčiní veľké komplikácie na cestách. Preto buďte opatrní.
Zdroj: meteologix.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.