SWSAdmin
16. júla 2021
Predpoveď počasia na štvrtok 15.07.2021
Studený front bude pokračovať v postupe cez naše územie smerom na východ. Počas noci očakávame výskyt búrok najmä na strednom Slovensku, zrána už môžu byť čiastočne aj na východe územia. Počas dňa sa búrky budú vyskytovať najmä v prešovskom kraji a na krajnom východe, pričom búrky by sa mali vyskytovať aj počas noci na piatok na východe územia.
🌙 V noci bude zväčša jasno alebo len malá oblačnosť, na strednom a východnom Slovensku bude oblačnosti viac. Na strednom Slovensku s búrkami, zrána už aj na východnom Slovensku – v západnej polovici východu.
☀️ Počas dňa bude jasno alebo len malá oblačnosť, na strednom a východnom Slovensku bude oblačnosti viac. Spočiatku sa budú búrky vyskytovať aj na strednom Slovensku, no postupne sa presunú na východné Slovensko. Opäť hrozia aj supercelárne búrky, ktoré môžu produkovať aj veľké krúpy.
Ikonky nepatria na mestá, ale na oblasti. Oblasť je platná pre okolie cca 30 km od stredu ikonky.
Prvý obrázok pri stave počasie je platný na noc a druhý na deň, červenou farbou sú očakávané maximálne denné teploty a modrou sú očakávané minimálne nočné teploty.


🌬️ Vietor bude v noci iba slabý a cez deň zosilnie v nárazoch do 30km/h.
Pri búrkach vietor prechodne zosilnie !


ℹ️ Porovnania predpovedí počasia nájdete na: https://severeweatherslovakia.sk/predpovedpocasia/uspesnost-predpovedi-2021/

Najnovšie články