❗ Víkend bude nepriaznivý – sneh, dážď, veľmi silný vietor (nedeľa)
Počas nasledujúcich dní prejde cez naše územie niekoľko frontálnych rozhraní a čakajú nás aj prechodné oteplenia a vzápätí dorazia ochladenia.
➡ Už dnes, o pár hodín, sa na severe a východe rozsneží, na západe bude zväčša pršať s výnimkou hôr, najmenej zrážok napadne v zrážkovom tieni – juh BB kraja.
➡ V piatok sa budú tiež vyskytovať zrážky, najmä na severe územia vo forme sneženia, počas noci na sobotu budú zrážky ustávať. Bude pomerne veterno, v nížinách v nárazoch do 55 až 75 km/h, na horách okolo 70 až 90 km/h v Tatrách aj viac.
➡ V sobotu sa chystá ďalší prechod frontálneho rozhrania a to znamená, že príde aj ďalšia vlna zrážok – snežiť bude spočiatku na celom území, pričom aj v nížinách sa môže vytvoriť súvislá snehová pokrývka, ale postupne budú zrážky prechádzať do dažďu. Oteplenie sa postupne prejaví aj na severe a počas noci na nedeľu sa pravdepodobne rozprší aj na severe územia. V sobotu už bude veterno iba na horách, v nižších polohách do 20 až 40 km/h.
➡ V nedeľu nás čaká prechod ďalšieho frontálneho rozhrania, tentokrát sa zase ochladí a zrážky budú najmä na severe a aj to postupne vo forme snehu.
❗ V nedeľu bude mimoriadne veterno – na západe územia v nižších polohách okolo 65 až 90 km/h, možno aj viac, v tejto chvíli ťažko povedať, na horách okolo 80 až 110 km/h, v Tatrách až okolo 150 km/h.
Celkovo v tomto období napadne najviac zrážok na severe, vo forme snehu to môže byť 30 až 50 cm.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.