SWSAdmin
8. júna 2021
Vyhodnotenie fotografickej súťaže Máj 2021

Milí naši fanúšikovia,

mesiac nám ubehol ako voda a my tu máme vyhodnotenie našej súťaže. Ešte pred samotným zhrnutím a vyhlásením výsledkov, by som rada napísala pár slov.

Je pre mňa naozaj inšpiratívne vidieť to, ako sa zapájate a snažíte ukázať, že máme tých najlepších fanúšikov. V dobe keď som začínala pôsobit na stránke mi ani len nenapadlo, že raz budem s Vami uskutočňovať takéto zaujímavé aktivity.

Ďakujem našim porotcom – Dávidovi Richtárikovi, Martinovi Kajanovičovi a Adamovi Kováčovi, ktorí bez váhania skočili do tohto šialeného nápadnu spolu s nami. Boli ochotní spolupracovať, poukázať na nedostatky, vyzdvihnúť to najlepšie na fotografiách a na konci dňa jednu vybrať. Bolo to náročné a naozaj mali z čoho vyberať. Absolútny víťaz totiž mohol byť len jeden.  Aby sme dlho nerozprávali ukážme si tie najlepšie.


Tretie miesto získava fotografia, ktorú zhotovil Andrej Czan v Rajeckých Tepliciach

Dávid Richtárik: “ Vynikajúci záber dvoch CG bleskov a downburstu. Farby krásne dotvárajú búrkovú atmosféru. Zaslúžené tretie miesto.”

Martin Kajanovič: “Downburst z oboch strán ohraničený CG bleskami je proste skvelý moment zachytený autorom fotografie. Farby, ktoré sa tu kombinujú skutočne krásnym spôsobom sú už len čerešničkou na torte. Super!”

Adam Kováč: “ Autor krásne zachytil dramatickú atmosféru blížiacej sa búrky.”


Druhé miesto získa fotografia, ktorú zachytila Veronika a Daniel, teda konkrétne Daniel v Slovenskej Lupči.

Dávid Richtárik: “Autor sa vynikajúco pohral s farbami pri západe a veľmi sa mi páči kompozícia mrakov s hradom. Ako písal kolega, toto sa často nevidí. Zaslúžené druhé miesto. “

Martin Kajanovič: “ Táto fotografia má v sebe až rozprávkový nádych, hrad a oblak typu lenticular, ktorý ide nad ním počas zlatej hodiny, to je kombinácia, ktorá sa vidí málokedy. Kompozícia je taktiež skvelá! Skutočne výnimočná fotografia, klobúk dole! “

Adam Kováč: “ Úzasný záber, ktorý je podčiarknutý nezvyklými oblakmi “tortami.”


A víťazom sa stáva fotografia, ktorá bola, spomedzi toho obrovského množstva, podľa našej poroty tá najlepšia. Podarilo sa ju zachytiť Michalovi Dingovi v Seredi. Bola to konkrétne prvá májová búrka nad mestom. A tu ju máme v plnej nádhere. 

Dávid Richtárik: “Pri pohľade na víťaznú fotku to bol u mna hneď favorit. Ako sa hovorí, autor bol v  správny čas na správnom mieste a očividne pripravený na búrku. Premyslená kompozícia a vynikajúco vybraté miesto, z ktorého vyšiel parádny záber. Gratulujem autorovi a prajem mu veľa podobných záberov aj do budúcna.”

Martin Kajanovič: “Veľmi dobrý záber! Blesk, ktorý udrel za kostolnú vežu ihneď pritiahol moju pozornosť a ostatné blesky dopomohli fotke k poriadnej búrkovej atmosfére. Za mňa jasný víťaz májového kola! “

Adam Kováč: “Fotografia vynikajúca momentka úzasný záber , pri ktorom sa podarilo zachytiť naraz 5 bleskov “


V mene našej stránky by som sa rada poďakovala chalanom, za ich odborné porotcovské skúsenosti, ochotu s nami do tohto projektu ísť a nadšenie pre ďalšiu spoluprácu. Ďakujem aj Vám, za každú jednu posladnú fotografiu a verím, že do ďalšej výzvy sa radi zapojíte.

Najnovšie články